- 15.Фестивал позоришног стваралаштва
Основних школа града Крушевца
У среду, 8. маја у 12.00 часова у Крушевачком позоришту додељене су награде и глумачка остварања 15. Фестивала позоришног стваралашта основних школа у Крушевцу. Као и сваке године, један од суорганизатора овог Фестивала, Крушевачко позориште, извело је поклон представу „Ружно паче“ након које је уследила додела награда и других остварења. Испред једног од организатора, Културног центра Крушевац, обратила се заменица директора Јелена Вељковић.
Хвала на поворењу, а сада да се захвалимо свим школама и доделимо повеље за учешће. Молим директорку КЦК Виолету Капларевић да уручи повеље за учешће: НАДА ПОПОПВИЋ, ВЕЛИЗАР СТАНКОВИЋ КОРЧАГИН- В.Шиљеговац, СТРАХИЊА ПОПОВИЋ–Дворане, ВЕСЕЛИН НИКОЛИЋ, СВЕТИ САВА- Читлук, БРАНКО РАДИЧЕВИЋ, ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ, ЈОВАН ПОПОВИЋ, БРАНА ПАВЛОВИЋ - Коњух, ВУК КАРАЏИЋ, СТАНИСЛАВ БИНИЧКИ-Јасика, ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ.
Захвалићемо се и пријатељима Фестивала....молим директорку КЦК, Вилету Капларевић да подели и ове захвалнице...
- Пословни систем МИНИ ПАНИ ДОО
- Позориште лутака Ниш
- АД ПЛАНИНКА Ђавоља Варош
- ЈУГОПРЕВОЗ Крушевац
- КРЕАТИВНИ ЦЕНТАР
Трочлани жири 15. Фестивала позоришног стваралаштва Основних школа града Крушевца, радио је у саставу:
- Лидија Ужаревић, уредник КЦК - председник,
и чланови:
- Мирјана Гашић, професор српског језика и књижевности
- Стеван Здравић, дипломирани глулмац .
Поред стручног жирија, представе је оцењивао и дечији жири.
На овогодишњем ФЕШТ-у видели смо дванаест представа, уствари дванаест премијера, које су извеле школе нашег Града. Учешће је узело око 200 ученика, глумаца, статиста, играча, певача, педагога, професора, наставника, сарадника. Представе је погледало близу 3000 гледалаца.
Ове године на Фестивалу учествовале су следеће школе:
- ОШ „НАДА ПОПОВИЋ“,
- ОШ „ВЕЛИЗАР СТАНКОВИЋ КОРЧАГИН“ - В.Шиљеговац,
- ОШ „СТРАХИЊА ПОПОВИЋ“ – Дворане,
- ШОСО „ВЕСЕЛИН НИКОЛИЋ“,
- ОШ „СВЕТИ САВА“ - Читлук,
- ОШ „БРАНКО РАДИЧЕВИЋ“,
- ОШ „ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ“,
- ОШ „ЈОВАН ПОПОВИЋ“,
- ОШ „БРАНА ПАВЛОВИЋ“ - Коњух,
- ОШ „ВУК КАРАЏИЋ“,
- ОШ „СТАНИСЛАВ БИНИЧКИ“ - Јасика,
- ОШ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“.
Пријатељи Фестивала су:
- Мини – пани ДОО,
- “Планинка” АД,
- Позориште лутака Ниш,
- “Југопревоз” Крушевац,
- Креативни центар,
а организатори Културни центар Крушевац и Крушевачко позориште под покровитељством града Крушевца.
Стручни жири донео је следећу одлуку:
НАГРАДЕ
За најбољу представу
Номиноване су следеће представе по редоследу извођења:
- Представа МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац
- Представа МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Представа ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Представа ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- Представа ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
Награда за освојено треће место се додељује се равноправно представама
МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац, и
ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
Поред дипломе и књиге награда је и новчана – по 3000 динара
Награда за освојено друго место додељује се равноправно представама
ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац, и
ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
Поред диплома и књига, новчана награда је и по 4 000 динара
Награда за освојено прво место додељује се представи
МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
Поред дипломе и књиге, награда обухвата и новчану награду од 7 000 динара и наградно путовање, обилазак Ђавоље Вароши и обилазак Позоришта лутака у Нишу, као и присуство представи са њиховог репертоара.
За режију
Номиновани су, по редоследу извођења:
- Ивана Прокић за представу МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац
- Сандра Максимовић за представу МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Снежана Стајковић и Дијана Китановић за представу ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Драгана Шошкић за представу ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
Награда за режију додељује се
Сандри Максимовић за представу МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
Награда за културу сценског говора ''Љиљана Токовић- Љиљка''
Награда за културу говора „Љиљана Токовић – Љиљка“ додељује се равноправно
- Павлу Ивановићу за улогу ДОН КИХОТА у представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац, и
- Огњену Младеновић за улогу АГИЈА у представи АГИ И ЕМА, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац
За најбољу мушку улогу
Номиновани су, по редоследу извођења:
- Никола Стојановић за улогу КРАЉА СТЕВАНА у представи УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
- Ђорђе Милосављевић за улогу МАРКА КРАЉЕВИЋА у представи МАРКО КРАЉЕВИЋ И МУСА КЕСЕЏИЈА, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац
- Огњен Младеновић за улогу АГИЈА у представи АГИ И ЕМА, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац
- Сава Стојилковић за улогу МЕРЛИНА у представи ПРИЧЕ ИЗ МЕРЛИНОВОГ ЗАМКА, ОШ „Доситеј Обрадовић"
Награда се додељује равноправно:
- Николи Стојановићу за улогу КРАЉА СТЕВАНА у представи УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
- Огњену Младеновићу за улогу АГИЈА у представи АГИ И ЕМА, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац
За најбољу женску улогу
Номиновани су, по редоследу извођења:
- Сузана Крајовић за улогу СОФИ у представи МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац
- Нађа Милошевић за улогу ПРИНЦЕЗЕ АНЂЕЛИНЕ у представи ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Тамара Смиљковић за улогу РАДОЈКЕ ЧОЛИЋ у представи ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
- Милица Чукарић за улогу ЕМЕ у представи АГИ И ЕМА, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац
Награда се додељује равноправно:
- Сузана Крајовић за улогу СОФИ у представи МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац
- Тамари Смиљковић за улогу РАДОЈКЕ ЧОЛИЋ у представи ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
За најбољу мушку епизодну улогу
Номиновани су по редоследу извођења:
- Немања Симић за улогу НАСТАВНИКА у представи МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Давид Стојановић за улогу ЧАРОБЊАК ГАЈА у представи представи ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Марко Марковић за улогу ШАРЦА у представи МАРКО КРАЉЕВИЋ И МУСА КЕСЕЏИЈА, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац
- Андреја Миладиновић за улогу ЛУДИ ШЕШИРЏИЈА у представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- Илија Ивановић за улогу КВАЗИМОДА у представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- Јован Шошкић за улогу САНЧА у представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- Немања Ђокић за улогу ЈОВАНА БРКИЋА у представи ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
- Огњен Јовановић за улогу ТУЖИОЦА у представи ПРИЧЕ ИЗ МЕРЛИНОВОГ ЗАМКА, ОШ „Доситеј Обрадовић", Крушевац
Награда се додељује равноправно:
- Давид Стојановић за улогу ЧАРОБЊАК ГАЈА у представи представи ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Илија Ивановић за улогу КВАЗИМОДА у представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- Јован Шошкић за улогу САНЧА у представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- Немања Ђокић за улогу ЈОВАНА БРКИЋА у представи ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
За најбољу женску епизодну улогу
Номиновани су по редоследу извођења:
- Вишња Мијајловић за улогу ДАДИЉЕ у представи УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
- Рамајана Мисини за улогу РОУЗИ у представи МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац
- Јована Станојловић за улогу ЖИВКЕ МИНИСТАРКЕ у представи МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Милица Стевановић за улогу ВИЛА ДОБРИЛА у представи ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Катарина Рајковић за улогу ЧОБАНИЦЕ у представи МАРКО КРАЉЕВИЋ И МУСА КЕСЕЏИЈА, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац
- Анастасија Милуновић за улогу ВУКИЦЕ МИТРОВИЋ у представи ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
Награда се додељује равноправно:
- Рамајана Мисини за улогу РОУЗИ у представи МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац
- Јована Станојловић за улогу ЖИВКЕ МИНИСТАРКЕ у представи МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Милица Стевановић за улогу ВИЛА ДОБРИЛА у представи ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Катарини Рајковић за улогу ЧОБАНИЦЕ у представи МАРКО КРАЉЕВИЋ И МУСА КЕСЕЏИЈА, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац
За сценску бравуру:
Награда за сценску бравуру равноправно се додељује
Андреју Миладиновићу за улогу ЛУДОГ ШЕШИРЏИЈЕ у представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац, и
Тари Андрејић за улогу КРУЕЛЕ у представи ПРИЧЕ ИЗ МЕРЛИНОВОГ ЗАМКА, ОШ „Доситеј Обрадовић", Крушевац
За сценографију:
Номиноване су по редоследу извођења:
- Представа УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
- Представа МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Представа ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Представа ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- Представа ДВОРСКА ЕКОЛОГИЈАДА, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика
Награда се додељује равноправно
- Представа УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
- Представа МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Представа ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
За костимографију:
Номиноване су следеће представе по редоследу извођења:
- Представа УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
- Представа МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац
- Представа МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Представа ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Представа ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- представи ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
- Представа ДВОРСКА ЕКОЛОГИЈАДА, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика
Награда се додељује равноправно
- Представа УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
- Представа МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- Представа ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- Представа ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
Награда за сценску шминку:
Награда за сценску шминку додељује се представи
- ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
Награда за избор музике
Награда за избор музике додељује се равноправно представама
- Представа МАМА МИА, ШОСО »Веселин Николић», Крушевац
- Представа МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
Специјалне награде
- За колективну игру представи МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- За сценски шарм Андрији Цветковићу за улогу ПАТУЉКА БУРКА у представи СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА, ОШ „Страхиња Поповић“, Дворане
- За партнерски сценски шарм Дуњи Стефановић за улогу ЂАВОЛКА и Тијани Миљковић за улогу АНЂЕЛКА у представи ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- За сценски колективни шарм ПАТУЉЦИМА у представи СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА, ОШ „Страхиња Поповић“, Дворане
- Михајлу Лукићу за улогу УЧЕ
- Јани Крстић за улогу СМЕШКА
- Теодори Крстић за улогу ПОСПАНКО
- Јовани Веселиновићу за улогу КИЈАВКА
- Невени Лазић за улогу ЉУТКА
- Андрији Цветковић за улогу БУРКА
- Теодори Ковачевић за улогу СТИДЉИВКА
- За партнерску игру Вукашину Зајићу и Луки Милосављевићу за улоге КЊИШКИ МОЉЦИ у представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
- За јасну карактеризацију ликова глумачком пару Немањи Дуброји и Теодори Живковић за улогу Марића у представи ТИ ЛУТАШ БЕБО, ОШ „Велизар Станковић Корчагин“, Велики Шиљеговац
- За сценску појаву Вишњи Мијајловић за улогу ДАДИЉЕ у представи УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац, и
Ивони Васић за улогу ГРДАНЕ – ЗЛЕ ВИЛЕ у представи УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
- За сценски израз КРИСТИНИ МИТИЋ за улогу ПРИНЦЕЗЕ у представи ДВОРСКА ЕКОЛОГИЈАДА, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика, и
Огњену Јовановићу за улогу ТУЖИОЦА у представи ПРИЧЕ ИЗ МЕРЛИНОВОГ ЗАМКА, ОШ „Доситеј Обрадовић", Крушевац
- За природност у сценском изразу Александри Вељковић за улогу СНЕЖАНЕ у представи СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА, ОШ „Страхиња Поповић“, Дворане
- За сценски покрет Ђорђу Милосављевићу за улогу МАРКА КРАЉЕВИЋА у представи МАРКО КРАЉЕВИЋ И МУСА КЕСЕЏИЈА, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац
- За ликовност представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац и
представи ДВОРСКА ЕКОЛОГИЈАДА, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика
- За трансформацију на сцени представи ПРИЧЕ ИЗ МЕРЛИНОВОГ ЗАМКА, ОШ „Доситеј Обрадовић", Крушевац
- За сценски ефекат представи представи ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
- За најфункционалнију сценографију представи АГИ И ЕМА, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац
- За наративни говор Сандри Лукић за улогу САРЕ ВИЗАР представи ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
и
Огњену Арсићу за улогу МАЛОГ ПРИНЦА у представи МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- За оригинални ауторски текст Сандри Максимовић за представу МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
и
Ивану Чолићу за представу ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
- За адаптацију текста Јелици Васић за представу АГИ И ЕМА, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац и
Нени Урошевић за представу ДВОРСКА ЕКОЛОГИЈАДА, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика
- За педагошки рад Сандри Максимовић за представу МИНУТ ЧИТАНКА, ОШ „Свети Сава“, Читлук
- За критички осврт на стање у медијима представи ТИ ЛУТАШ БЕБО, ОШ „Велизар Станковић Корчагин“, Велики Шиљеговац
- За подизање еколошке свести представи МАРКО КРАЉЕВИЋ И МУСА КЕСЕЏИЈА, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац, и
представи ДВОРСКА ЕКОЛОГИЈАДА, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика
- За реални приказ савремених породица Јелици Васић и Александри Милевској у АГИ И ЕМА, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац
- За интерпретацију сонгова Тари Андрејић у представи ПРИЧЕ ИЗ МЕРЛИНОВОГ ЗАМКА, ОШ „Доситеј Обрадовић", Крушевац
- За кореографију у представи МАМА МИА, ШОСО «Веселин Николић», Крушевац, и
представи ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
Награде су уручили поред стручног жирија, Лидија Ужаревић, Мирјана Гашић и Стевана Здравића и заменица директора Културног центра Крушевац, Јелена Вељковић и главни и одговорни уредник ове установе Ненад Блажић.
По одлуци дечијег жирија који је радио у следећем саставу:
ОШ БРАНКО РАДИЧЕВИЋ
|
Исидора Костић
|
ОШ ВУК КАРАЏИЋ
|
Анастасија Пашић
|
ОШ ЈОВАН ПОПОВИЋ
|
Анастасија Јевтић
|
ОШ ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ
|
Јована Агатоновић
|
ОШ СВЕТИ САВА
|
Анђела Драгач
|
ОШ ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ
|
Милица Гајић
|
ОШ НАДА ПОПОВИЋ
|
Ања Ковачевић
|
ОШ ВЕЛИЗАР СТАНКОВИЋ КОРЧАГИН
|
Александра Цивић
|
ОШ СТАНИСЛАВ БИНИЧКИ
|
Мина Милорадовић
|
резултат је следећи:
ПРВО МЕСТО – представа ПРИЧЕ ИЗ МЕРЛИНОВОГ ЗАМКА, ОШ „Доситеј Обрадовић".
ДРУГО МЕСТО представа ПОСЛЕДЊИ ДАМАРИ У БАЊИЦИ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
ТРЕЋЕ МЕСТО - представа ПОБУНА У БИБЛИОТЕЦИ, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац.
Награде за сва три места су диплома и књига, а прво место је поред тога освојило и колективни одлазак на представу у Крушевачко позориште.