ЗАВРШЕН 10. ФЕШТ- ДОДЕЉЕНЕ НАГРАДЕ

10. Фестивал позоришног стваралаштва

Основних школа града Крушевца

Трочлани жири 10. Фестивала позоришног стваралаштва Основних школа града Крушевца, радио је у саставу:

  • Здравко Савић, дипл. глумац - председник,

и чланови:

  • Јованка Андрић, дипл. глумица

  • Олга Петковић, проф. српског језика и књижевности у пензији

Награде

Жири је једногласно доделио следеће награде:

  • Награда за најбољу представу у целини

Номиноване су следеће представепо редоследу извођења:

    1. Представа „Сумњиво лице“, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац

    2. Представа „Мали принц“, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

    3. Представа „Срећни сат“, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац

      • Награда за освојено треће место додељује се представи „Мали принц, ОШ „Јован Поповић'', Крушевац,

      • Награда за освојено друго место додељује се представи „Сумњиво лице'', ОШ „Бранко Радичевић'', Крушевац,

      • Награда за освојено прво местододељује се представи „Срећни сат“, ОШ “Доситеј Обрадовић”.

      • IMG 2457 Custom
  • Награда за режију

Номиновани су,по редоследу извођења:

        1. Зорица Гајић за режију представе „Сумњиво лице“, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац,

        2. Бранислава Тодоровић и Вера Поповић – за режију представе Краљевић Марко и Муса Кесеџија”, ОШ “Брана Павловић”, Коњух,

        3. Биљана Гајић и Драган Јовановић за режију представе „Мењам пубертет за било шта – повољно“, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац,

        4. Марина Лукић за режију представе „Срећни сат“, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац.

Награда за режију додељује сеБиљани Гајић и Драгану Јовановићу за режију представе „Мењам пубертет за било шта – повољно“, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац.

IMG 2462 Custom

  • Награда за културу сценског говора ''Љиљана Токовић- Љиљка''

Номиновани су, по редоследу извођења:

    1. Ансамбл представе „Тајна зачараног краљевства“, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика

    2. Ансамбл представе „Мењам пубертет за било шта – повољно“, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац

    3. Ансамбл представе „Мали принц“, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

    4. Ансамбл представе „Срећни сат“, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац.

Награда за културу сценског говора „Љиљана Токовић – Љиљка“додељује се ансамблу представе „Тајна зачараног краљевства“, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика.

IMG 2458 Custom

 

  • За најбољу мушку улогу

Номиновани су,по редоследу извођења:

  1. Игор Станојевић за лик Јеротија у представи “Сумњиво лице” - ОШ “Бранко Радичевић”, Крушевац

  2. Војин Ћирић за улогу Малог принца у представи “Мали принц”, ОШ “Јован Поповић”, Крушевац

  3. Степан Секуловски за улогу Срећка у представи “Срећни сат”, ОШ “Доситеј Обрадовић, Крушевац.

Награда се додељује равноправно:

  • Игору Станојевићу за лик Јеротија у представи “Сумњиво лице” - ОШ “Бранко Радичевић”, Крушевац и

  • Степану Секуловском за улогу Срећка у представи “Срећни сат”, ОШ “Доситеј Обрадовић, Крушевац.

  • IMG 2463 Custom
    • За најбољу женску улогу

Номиноване су по редоследу извођења:

  1. Ана Цветковић за улогу краљице у представи „Планета тајни, ОШ „Вук Караџић'', Крушевац

  2. Миа Зипаловић за улогу Јелене у представи “Мењам пубертет за било шта - повољно”, ОШ “Нада Поповић”, Читлук

  3. Валентина Станковић за улогу принцезе у представи “Срећни сат”, ОШ “Доситеј Обрадовић”, Крушевац

Награда се додељује равноправно:

  • Ани Цветковић за улогу краљице у представи „Планета тајни, ОШ „Вук Караџић'', Крушевац

  • Валентини Станковић за улогу принцезе у представи “Срећни сат”, ОШ “Доситеј Обрадовић”, Крушевац

  • IMG 2468 Custom
    • За најбољу мушку епизодну улогу

Номиновани су по редоследу извођења:

  1. Богдан Крсмановић за улогу Жике у представи “Сумњиво лице”, ОШ “Бранко Радичевић”, Крушевац

  2. Саша Јовановић за улогу Миладина у представи “Сумњиво лице”, ОШ “Бранко Радичевић, Крушевац

  3. Стефан Костић за улогу Срђе Злопоглеђе у представи ''Краљевић Марко и Муса Кесеџија”, ОШ “Брана Павловић, Коњух

  4. Павле Станковић за улогу саветника Роџерса у представи ''Тајна зачараног краљевства”, ОШ “Станислав Бинички”, Јасика

  5. Матеја Савић за улогу Малог Џона у представи „Робин Худ“, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац

  6. Никола Цветковић за улогу Жике дроње у представи „Хајдучка аутобиографија“, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац

Награда се равноправно додељује:

  • Павлу Станковићу за улогу саветника Роџерса у представи ''Тајна зачараног краљевства”, ОШ “Станислав Бинички”, Јасика и

  • Матеји Савићу за улогу Малог Џона у представи „Робин Худ“, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац

  • IMG 2488 Custom
  • За најбољу женску епизодну улогу

Номиноване су по редоследу извођења:

    1. Татјана Марјановић за улогу гласника у представи Краљевић Марко и Муса Кесеџија”, ОШ “Брана Павловић” Коњух

    2. Ива Николић за улогу саветнице у представи „Планета тајни”, ОШ „Вук Караџић'', Крушевац

    3. Емилија Бркић за улогу руже у представи „Мали принц“, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

    4. Иконија Мојсић за улогу Ивке у представи ''Срећни сат”, ОШ „Доситеј обрадовић”, Крушевац

Награда се равноправно додељује додељује

  • Татјани Марјановић за улогу гласника у представи Краљевић Марко и Муса Кесеџија”, ОШ “Брана Павловић” Коњух

  • Емилији Бркић за улогу руже у представи „Мали принц“, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

  • IMG 2500 Custom
    • За сценску бравуру:

Награда за сценску бравуру додељује се у две категорије без номинација, и то за женску и мушку сценску бравуру.

Награда за женску сценску бравуру равноправно се додељује по редоследу извођења:

  • Анити Тодосијевић за улогу баба Стане у представи „Хип-хоп шајкача“, ОШ „Велизар Станковић Корчагин“, Велики Шиљеговац и

  • Нини Глиџић за улогу виле Коцкарке у представи „Срећни сат“, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац.

Награда за мушку сценску бравуру додељује се:

  • Николи Ристићу за улогу Другосина у представи „Срећни сат“, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац

    • За сценографију:

Номиноване супо редоследу извођења:

  1. Представа „Сумњиво лице, ОШ „Бранко Радичевић'', Крушевац

  2. Представа „Хајдучка аутобиографија, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац

  3. Представа „Отворена врата - Амнезија“, ОШ „Свети Сава“, Читлук

Награда се додељује

  • Представи „Хајдучка аутобиографија, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац

  • IMG 2501 Custom
  • За костимографију:

Номиноване су следеће представе по редоследу извођења:

    1. Представа „Сумњиво лице, ОШ „Бранко Радичевић'', Крушевац

    2. Представа „Тајна зачараног краљевства“, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика

    3. Представа „Планета тајни“, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац.

Награда се додељује:

  • Представи „Планета тајни“, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац.

  • IMG 2502 Custom
    • За избор музике

  • Награда за избор музике додељује се Игору Радосављевићу за представу „Сумњиво лице“, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац

Специјалне награде

  • За колективну игру додељује се равноправно, по редоследу извођења, представама „Тајна зачараног краљевства“, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика и „Мењам пубертет за било шта – повољно“, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац

  • За сценски шарм додељује се Милици Николић за улогу чобанице у представи “Краљевић Марко и Муса Кесеџија”, ОШ „Брана Павловић“, Коњух, и Стефану Раденковићу за улогу Мите Трте у представи “Хајдучка аутобиографија”, ОШ “Драгомир Марковић”, Крушевац.

  • За партнерство у игри додељује се равноправно, по редоследу извођења, Лазару Јовановићу и Андријани Матић за улоге Принца Дерека и Принцезе Одет у представи „Тајна зачараног краљевства“, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика, и Мии Зипаловић и Луки Стевановићу за улоге Јелене и Алексе у представи „Мењам пубертет за било шта – повољно“, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац.

  • За визуелни идентитет представе додељује се представи „Отворена врата – Амнезија“, ОШ „Свети Сава“, Читлук

  • За сценски покрет ансамблу представе „Мали принц“, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

  • За сценски израз додељује се Катарини Ужаревић за улогу Јаки птице у представи „Тајна зачараног краљевства“, ОШ „Станислав Бинички“, Јасика

  • За веристички приказ фантастичних бића додељује се Исидори Антић, Борису Милевском и Илији Радојевићу који су чинили Зле силе у представи „Планета тајни“, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац

  • За драматизацију текста додељује се Душанки Милосављевић за драматизацију „Малог принца“, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

  • За подизање еколошке свести додељује се представи „Краљевић Марко и Муса Кесеџија“, ОШ „Брана Павловић“, Коњух

  • Специјална награда за неговање класичног драмског текста додељује се представи “Сумњиво лице”, ОШ “Бранко Радичевић”, Крушевац

IMG 2459 Custom

Супер специјалне награде

 

  • За глумачку бравуру додељује се Петру Мисинију за улогу Пинокија у истоименој представи СШ „Веселин Николић“, Крушевац

  • За глумачко остварење додељује се Сузани Карајовић за улогу Цврчка у представи „Пинокио“, СШ „Веселин Николић“, Крушевац

  • За доследно тумачење улоге додељује се Милошу Ђокићу за улогу Ђепета у представи „Пинокио“, СШ „Веселин Николић“, Крушевац

  • За свеукупни визуелни идентитет представе додељује се представи „Пинокио“, СШ „Веселин Николић“, Крушевац

    • Повеља за учешће свим учесницима

    • Повеља за учешће свим спонзорима

    • Picture 045 Custom
    • Picture 054 Custom

Picture 055 Custom

30.04.2014. године

Крушевац

 

 

2021  Културни центар Крушевац   globbersthemes joomla templates