ФЕШТ - ЗАТВАРАЊЕ И ПРОГЛАШЕЊЕ ПОБЕДНИКА

zatvaranje 34 zatvaranje 49

zatvaranje 204 zatvaranje 189

zatvaranje 59 zatvaranje 78

 

  1. Фестивал позоришног стваралаштва

Основних школа града Крушевца

 

Трочлани жири 14. Фестивала позоришног стваралаштва Основних школа града Крушевца, радио је у саставу:

  • Јована Ђорић, дипломирани глулмац- председник,

       и чланови:

  • Милица Тренић, мастер учитељ
  • Лидија Ужаревић, уредник КЦК

 

НАГРАДЕ

 

 

За најбољу представу

 

Номиноване су следеће представе по редоследу извођења:

 

 

  1. Представа ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  2. Представа КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  3. Представа ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
  4. Представа ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
  5. Представа ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук
  6. Представа РОМЕРО И МУРИЈА, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац

           

Награда за освојено треће место се додељује се равноправно представама

  1. ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац       и
  2. ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац

Награда за освојено друго место додељује се представи ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

Награда за освојено прво место додељује се представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац

 

За режију

Номиновани су, по редоследу извођења:

 

  1. Иван Чолић за представу ВЛАКОВИ У СНИЈЕГУ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
  2. Зорица Капор за представу ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  3. Марија Бркић и Станко Симић за представу КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  4. Снежана Миловановић за представу ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
  5. Ана Јовановић и Татјана Јочић Сикетић за представу ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
  6. Сандра Максимовић, Драгана Арсић и Ана Јовановић за представу ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

Награда за режију додељује се равноправно

 

  1. Марија Бркић и Станко Симић за представу КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  2. Сандра Максимовић, Драгана Арсић и Ана Јовановић за представу ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

 

Награда за културу сценског говора ''Љиљана Токовић- Љиљка''

Награда за културу говора „Љиљана Токовић – Љиљка“ додељује се равноправно

 

  1. Ђорђу Митрићу за улогу Мике Антића у представи ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
  2. Ансамблу представе КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац

 

 

За најбољу мушку улогу

Номиновани су, по редоследу извођења:

  1. Богдан Огњановић за улогу Вука у представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  2. Ђорђе Митрић за улогу Мике Антића у представи ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
  3. Никола Стојаковић за улогу Здравка у представи ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
  4. Мартин Томић за улогу Патуљак Зезуљак у представи ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук
  5. Лука Димитријевић за улогу Ромера у представи РОМЕРО И МУРИЈА, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац

Награда се додељује равноправно:

  1. Лука Димитријевић за улогу Ромера у представи РОМЕРО И МУРИЈА, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац и
  2. Никола Стојаковић за улогу Здравка у представи ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац

За најбољу женску улогу

 

Номиновани су, по редоследу извођења:

  1. Сара Симић за улогу Ђиљане у представи ВЛАКОВИ У СНИЈЕГУ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
  2. Магдалена Филиповић за улогу Марице у представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  3. Тара Андрејић за улогу Вере у представи ЉУБАВ, НАВИКА, ПАНИКА, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац
  4. Теодора Томашевић за улогу Зврнбабе у представи ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук
  5. Богдана Петровић за улогу Грофице Капутели у представи РОМЕРО И МУРИЈА, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац

Награда се додељује равноправно:

 

  1. Сара Симић за улогу Ђиљане у представи ВЛАКОВИ У СНИЈЕГУ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
  2. Магдалена Филиповић за улогу Марице у представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац

 

За најбољу мушку епизодну улогу

 

Номиновани су по редоследу извођења:

  1. Андрија Ракић за улогу Лисице у представи ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  2. Новак Милосављевић за улогу Медеведа у представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  3. Радивоје Радовановић за улогу Милета Дилеје у представи ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
  4. Андреј Стојадиновић за улогу Ловца у представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац

Награда се додељује равноправно:

  1. Андрија Ракић за улогу Лисице у представи ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  2. Радивоје Радовановић за улогу Милета Дилеје у представи ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

За најбољу женску епизодну улогу

 

Номиновани су по редоследу извођења:

 

  1. Славица Живковић за улогу Доке у представи ЗОНА ЗАМФИРОВА, ШОСО «Веселин Николић», Крушевац
  2. Бојана Гилић за улогу Ђекне у представи ВЛАКОВИ У СНИЈЕГУ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
  3. Даница Живковић за улогу Циганке мајке у представи ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

Награда се додељује равноправно:

  1. Славица Живковић за улогу Доке у представи ЗОНА ЗАМФИРОВА, ШОСО «Веселин Николић», Крушевац
  2. Бојана Гилић за улогу Ђекне у представи ВЛАКОВИ У СНИЈЕГУ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух

За сценску бравуру:

Награда за сценску бравуру додељује се

 

Милошу Маринковићу за улогу Мргуда у представи ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

За сценографију:

Номиноване су по редоследу извођења:

  1. Представа ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  2. Представа КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  3. Представа ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“,
  4. Представа ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
  5. Представа ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

           

Награда се додељује равноправно

 

  1. Представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  2. Представи ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“,
  3. Представи ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

 

За костимографију:

Номиноване су следеће представе по редоследу извођења:

 

  1. Представа ЗОНА ЗАМФИРОВА, ШОСО «Веселин Николић», Крушевац
  2. Представа ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  3. Представа КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  4. Представа ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“,
  5. Представа ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
  6. Представа ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

 

Награда се додељује равноправно

           

  1. Представа ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  2. Представа ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
  3. Представа ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

 

Награда за маску и сценску шминку:

Награда за маску и сценску шминку додељује се представама

  1. КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац и
  2. ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук

 

Награда за избор музике

 

Награда за избор музике додељује се равноправно представама

  1. ВЛАКОВИ У СНИЈЕГУ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
  2. ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац

Награда за ауторску музику

 

Награда за ауторску музику додељује се равноправно представама

ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац

ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац

 

Награда за вокалну интерпретацију уживо

Награда за вокалну интерпретацију уживо додељује се представи РОМЕРО И МУРИЈА, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац.

Специјалне награде

  • За колективну игру представи ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  • За сценски шарм Андрији Петровићу и Огњену Ђорђевићу за улоге зечева у представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац и Урошу Ћирковићу за улогу Дечака Николе у представи ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  • За сценски колективни шарм представи ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
  • За партнерски сценски шарм Тари Андрејић за улогу Вере и Јовану Становљевићу за улогу Миће у представи „ЉУБАВ, НАВИКА, ПАНИКА, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац
  • За наративни говор Мартину Томићу за улогу Патуљка Зезуљка у представи ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук
  • За сценски покрет ансамблима представа ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац и ОСМИ ПАТУЉАК, ОШ „Свети Сава“, Читлук
  • За сценску појаву Миони Николић за улогу Крејане и Јовани Павловић за улогу Змије у представи ТАСОВИ ШУМСКОГ ЦАРА МЕРАНА, ОШ »Вук Караџић», Крушевац
  • За оригинални ауторски текст Ивану Чолићу за представу ВЛАКОВИ У СНИЈЕГУ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
  • За адаптацију текста Дејану Андрејићу за представу РОМЕРО И МУРИЈА, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац
  • За кореографију представи ЗОНА ЗАМФИРОВА, ШОСО «Веселин Николић», Крушевац
  • За модерност представи РОМЕО И ЈУЛИЈА, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац
  • За сценски приказ реалних породичних проблема представи „ЉУБАВ, НАВИКА, ПАНИКА, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац
  • За ликовност представи ГОСПОН МИКА ГАРАВИХ СОКАКА, ОШ „Јован Поповић“, Крушевац
  • За глумачки пар Анђелини Димитријевић за улогу Милице и Магдалени Филиповић за улогу Марице у представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  • За вокалну интерпретацију Урошу Ђорђевићу за улогу Ђованија у представи РОМЕРО И МУРИЈА, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац
  • За партнерску игру Јани Обрадовић за улогу маме и Андреју Стојадиновићу за улогу ловца у представи КУЛТУРНА ШУМА, ОШ „Бранко Радичевић“, Крушевац
  • За неговање и извођење традиционалне музике представи ЗОНА ЗАМФИРОВА, ШОСО «Веселин Николић», Крушевац
  • За аутентичност сценског дијалекта Сандри Лукић за улогу Шпеле у представи ВЛАКОВИ У СНИЈЕГУ, ОШ „Брана Павловић“, Коњух
  • За јасну карактеризацију ликова глумачком пару Теи Драгутиновић за улогу Маје и Вањи Стојановић за улогу Јање у представи „ЉУБАВ, НАВИКА, ПАНИКА, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац и Богдани Петровић за улогу Грофице Капутели у представи РОМЕРО И МУРИЈА, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац
  • За подизање еколошке свести представи ЧУВАРИ ШУМЕ, ОШ „Нада Поповић“, Крушевац
  • За сценски ефекат представи представи „ЉУБАВ, НАВИКА, ПАНИКА, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Крушевац
  • За покретача сценске радње Невени Пуношевац за улогу грофице у представи РОМЕО И ЈУЛИЈА, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Крушевац

 

        Јована Ђорић

                   Дипломирани глумац- председник

   ______________________________

                                                                                                      Милица Тренић

                Мастер учитељ - члан

   ______________________________

       Лидија Ужаревић

     уредник КЦК - члан

   ______________________________

2019  Културни центар Крушевац   globbersthemes joomla templates