EVROPSKA NOĆ ISTRAŽIVAČA 2020. Najveća naučna žurka ove godine u virtuelnoj ravni

Fakultet za fizičku hemiju i Institut za molekularnu genetiku i genetičko inžinjerstvo Univerziteta u Beogradu, uz podršku gimnazije Vuk Karadzić iz Trstenika (za srednje) i Kulturnog centra Kruševac (za osnovne škole), realizovali su video takmičenje u okviru projekta Evropska noć istraživača 2020 – SCIMFONICOM (Science in Motion for Friday Night Commotion).

Video snimci su postavljeni na sajtu youtube kanala https://www.youtube.com/channel/UCqhQ6HSFh01sEvy_-kiA9gw,na sajtu nocistrazivaca.rs i na stranicama gradova Kruševac, Trstenikк, Pribojј, Prijepolje i Nova Varoš https://www.nocistrazivaca.rs/programi2020/udru%C5%BEi_se_sa_naukom/403.

Kategorija A – srednje škole

Odabrani eksperimenti

  1. Lazar Krstić, Mateja Mičić i Filip Nedeljković

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Iva Pantić

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Vukašin Garović, Neda Jaćović i Andrej Jovanović

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Matija Đorđević i Mlađan Simić

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Viktor Stepanović, Kara Radić i Viktor Nedeljković

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Aleksandar Pejović, Ana Digić i Anita Starčević

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Bojana Mihajlović, Anđela Čomagić i Anđela Jovanović

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Bogdana Jovanović, Đurđa Stevanović i Juca Jovanović

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Nikola Bataćanin, Sara Radovac i Anastasija Andrejić

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Milica Jevtić i Stanislava Obradović

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Dunja Bošković i Stevana Stevanović

Gimnazija Vuk Karadžić, Trstenik

  1. Marija Šljuka, Andjela Korunović i Elma Tirak

Gimnazija Priboj

  1. Sara Cincović i Lana Matić

Gimnazija Priboj

  1. Anel Kašić i Njegoš Gole

Mašinsko-tehnička škola, Priboj

  1. Vuk Dukanac, Mikajlo Madžarević i Mile Madžarević

Mašinsko-tehnička škola, Priboj

Kategorija B – Osnovne škole

Odabrani eksperimenti

  1. Maša Zečević i Luka Milošević, Nastavnica Jovana Dumić

OŠ Živko Ljajić, Nova Varoš

  1. Anastasija Milovanović, mentori: Olivera Kolarić i Verica Sokolović

OŠ Brana Pavlović, Kruševac

https://www.youtube.com/watch?v=E2YdxGGRFxM&feature=youtu.be

  1. Filip Sekulić, mentor Olivera Kolarić

OŠ Brana Pavlović, Kruševac

https://www.youtube.com/watch?v=88tpikFzvqc&feature=youtu.be

  1. Miloš Petrović, Aleksa Stojadinović i Trifun Đorđević, nastavnica Sunčica

Aganatović

OŠ Velizar Stanković Krčagin Veliki Šiljegovac

  1. Milica Petrović, Sara Krstić i Teodora Đorđević, nastavnica Sunčica Aganatović

OŠ Velizar Stanković Krčagin Veliki Šiljegovac

2021  Културни центар Крушевац   globbersthemes joomla templates